دستبند تیتانیوم

دستبند تیتانیوم استفاده از این دستبند همانند دستبند های مسی و یا دستبند های مغناطیسی تاثیرات زیادی دارد.البته از دستبند تیتانیوم بیشتر به دلیل زیبایی استفاده می شود ولی خواص زیادی دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم استفاده از این دستبند ها در کاهش درد های موضعی و سطحی بدن بسیار موثر بوده همچنین این دستبند ها جریان خون را افزایش داده و تعداد یون های بدن را زیاد میکند. همانطور که میدانید گلبول های سفید از بدن محافظت میکنند جالب است بدانید که دستبند تیتانیوم باعث افزایش گلبول های سفید میشود و در محافظت از بدن نقش مهمی دارد.

تیتانیوم به دلیل استحکام و براق بودن در بسیاری از زمینه ها کابرد دارد از صنعت و ساخت هواپیما گرفته تا ساخت زیورآلات.

جهت مشاهده و خرید دستبندهای طلا زنانه به این بخش از گالری طلا گلدرکالا مراجعه نمایید.

این فلز در اوایل قرن هجده میلادی کشف شد و نام آن الهام گرفته از یکی از اساطیر ( تایتان) است. به دلیل ناشناخته بودن و نبود تکنولوژی پیشرفته تا قبل از سال 1990 وارد دنیای جواهرات نشد. اولین قطعه ساخته شده توسط تیتانیوم انگشتر بود.

گوشواره تیتانیوم

 

مقایسه استیل و تیتانیوم

استفاده از استیل و تیتانیوم در ساخت زیورآلات بسیار کاربرد دارد و شما می توانید انواع مدل های بدلیجات از جمله گردنبند، گوشواره، انگشتر و دستبند تیتانیوم یا فلز را در مراکز خرید مشاهده کنید. این دو فلز هر کدام خواص مخصوص به خود را دارند.

استیل:

 • جزو فلزاتی است که کمتر کسی ممکن است نسبت به آن حساسیت داشته باشد.
 • رنگ آن در تماس با آب و مواد شوینده تغییر نمی کند.
 • بسیار ماندگار است و استحکام زیادی دارد.
 • بسته به کیفیت و نوع آن قیمت می تواند متفاوت باشد.
 • به دلیل جنس محکم امکان ایجاد نقش بر روی استیل وجود ندارد و اکثر مدل های آن ساده است.
 • برای استفاده روزانه مناسب تر است.

 

جواهرات استیل

ویژگی های تیتانیوم :

 • از فلز سبک تر است.
 • در تماس با آب و مواد شوینده آسیب خواهد دید و تغییر رنگ می دهد.
 • ممکن است پوست افراد نسبت به آن حساسیت نشان دهد.
 • نرم و صیقلی بوده و امکان ایجاد طرح بر رویش وجود دارد.
 • نسبت به استیل از قیمت کمتری برخوردارند.

حلقه تیتانیوم

آشنایی با خواص دستبند تیتانیوم

استفاده از دستبند های تیتانیومی انرژی و اکسیژن دریافتی به بدن شما را زیاد میکند. با استفاده از این نوع زیورآلات احساس شادابی بیشتری کرده و انرژی خود را افزایش دهید. نگهداری و نحوه مراقبت از دستبند های تیتانیومی :  این فلز جزو سخت ترین فلز هایی است که در ساخت جواهرات نیز از آن استفاده میشود.

دستبند تیتانیوم

تمیز کردن تیتانیوم

برای تمیز کردن زیورآلاتی که در آن از این فلز استفاده شده ابتدا یک ظرف آب گرم به همراه مایع ظرفشویی آماده کنید سپس دستبند و یا هر زیور آلاتی که مد نظر دارید را داخل ظرف بگذارید و پنج تا هفت دقیقه رهایش کنید.

بعد از 5 تا 7 دقیقه دستبند خود را از ظرف خارج کرده و با استفاده از پارچه ای نرم تمام چرک ها و کثیفی ها را از آن بزدایید و برای خشک کردن آن  از یک حوله خشک استفاده کنید. البته یک روش دیگری هم برای تمیز کردن تیتانیوم وجود دارد. این روش نیاز به کمی آمونیاک دارد. فقط این نکته را مد نظر داشته باشید که هنگام استفاده از آمونیاک ، محلول با بدن شما تماسی نداشته باشد.

اگر تیتانیوم شما خط و خشی ندارید میتوانید از یک دستمال برای تمیز کردن آن استفاده کنید. در غیر این صورت کرم های پولیش به یاری شما می آیند. البته سپردن آن به دست یک جواهرساز ریسک کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.