انواع گوشواره

اگر شما تمام زیورآلات را داشته باشید و در یک مهمانی مجلل لوکس ترین آن ها را استفاده کنید بدون گوشواره ممکن است حتی به چشم نیایید. گوشواره ها زیبایی صورت را چندین برابر می کنند و قابی خاص را دور چهره ایجاد می کنند. این نوع زیور هم در میان مردان و هم زنان طرفدار دارد و در هر سنی می توان به راحتی آن ها را انداخت. اما از انجا که برای انداختن آن ها باید گوش را سوراخ کرد باید حتما مطمئن باشید که به فلز خاصی آلرژی ندارید چرا که حساسیت به فلز از آن جا که قسمتی از گوش سوراخ شده و فلز با بافت های زیریت تماس دارد ممکن است درد آور تر باشد . در این مقاله اما می خواهیم انواع گوشواره را به شما معرفی کنیم و برترین مدل های هر کدام را نشان دهیم.

معرفی انواع گوشواره

گوشواره های کلیپسی

استایلی قدیمی به شمار می ایند و شاید این روز ها متقاضی زیادی نداشته باشند اما اگر می خواهید در یک میهمانی رسمی که تمی خاص دارد شرکت کنید می تواند با لباس هایی که می پوشید به خوبی ست شود. این نوع گوشواره ها با وارد کردن فشار به یک طرف لاله گوش، در جای خود ثابت می مانند. برای خرید گوشواره طلا زنانه به این قسمت سایت مراجعه کنید.

گوشواره های کلیپسی

انواع گوشواره های میخی

این مدل زیور اکثر اوقات برای بانوان مناسب بوده و ظاهری رسمی دارد. بسیاری از سازنده ها برای زیبایی بیشتر این گوشواره ها سنگ های قیمتی مانند الماس را به ان ها وصل می کنند.  گوشواره های میخی الماس دار به این دلیل محبوب هستند که یک سنگ زیبا روی آنها کار شده است و به تنهایی خودش یک عاملی ست که حواس بیننده را به خود جلب می کند. گوشواره های میخی بدون سنگ برای صورت های کشیده خیلی مناسب هستند و می توانید آن ها را با هر نوع لباسی ست کنید و مورد استفاده  قرار دهید.

گوشواره های میخی

گوشواره های حلقه ای

گوشواره های حلقه ای کلاسیک، یک قطعه فلز هستند که از عقب و جلو گوش را احاطه می کنند و فضایی بین پایین گوشواره و لاله گوش شما ایجاد می کنند. امروزه گوشواره های ظریف و باریک طبق مد روز طراحی می شوند و هرگز از مد نمی افتند گوشواره های حلقه ای هم با توجه به متریال نزدیک به طرح های ساده و ظریف ، هرگز تکراری نمی شوند و از مد نیز نمی افتند. همچنین گوشواره های حلقه ای ممکن است از فلز های ساده ساخته شده باشند که فقط با یک تکه سنگ تزیین شده اند و یا پر از الماس باشند.

گوشواره های حلقه ای

گوشواره ای حلقه ای همه کاره هستند و به راحتی می توانید با هر نوع سبک لباسی که می خواهید آن ها را استفاده کنید.

گوشواره های لوستری

نوعی دیگر از گوشواره ها نیز به شکل آویز هستند که از سایر مدل های متنوع گوشواره، بلندتر و پیچیده تر می باشند. طراحی این مدل جواهرات به گونه ای است که بیشتر در چشم هستند و معمولا از سنگ های قیمتی ریز نیز در ساخت آن ها استفاده می کنند. ساده نیستند و مناسب برای هر مجلسی هستند. این نوع گوشواره ها باعث می شود خانم هایی که صورت گرد و تپل دارند لاغر تر نشان داده شود اما خب باید به این موضوع هم توجه کنید که ممکن است گوشواره های آویز بلند، در بین موهای بلند گره ایجاد کند.

گوشواره های لوستری

اگر صورت شما کشیده است پیشنهاد می کنیم از گوشواره های آویز استفاده نکنید زیرا صورت شما را کشیده تر نشان خواهد داد. بهترین مدل گوشواره برای خانم ها با صورت کشیده ، گوشواره های حلقه ای است اما اگر صورت گرد و تپل دارید از گوشواره های آویز استفاده کنید. یکی دیگر از سبک های جدید گوشواره را می توان به گوشواره های پیرسینگ اختصاص داد که از انواع مختلفی طراحی شده اند. معمولا خانم هایی که از گوشواره های پیرسینگ استفاده می کنند ، گوش آنها  چندین سوراخ دارد.

البته این مدل از گوشواره برای خانم هایی مناسب است که موهای کوتاهی دارند و گوش هایشان کاملا معلوم خواهد بود.

گوشواره های آویزی

همانطور که از اسمشان پیداست استایلی اویز مانند دارن و سایز آن ها از دیگر گوشواره ها بزرگتر است. تنوع بسیاری دارند و در هر سنی می توان آن ها را انداخت و می توان در هر میهمانی نیز به راحتی آن ها را با لباس های خود ست کرد.

گوشواره های آویزی

گوشواره های بخیه ای

ای مدل جواهرات ظاهری ساده اما شیک دارند و همیشه در استایل خود محبوب خواهند بود. انداختن آن ها بسیار ساده است و تکه ای زنجیر نازک که به ان نخ هم گفته میشود در یک سر دارند و در سر دیگر یا سنگی قیمتی و یا تکه ای ضخیم تر از طلا قرار دارد. سمت نخ از سوراخ گوش عبور کرده و تا حد مناسب که به گوش فشار وارد نکند از سوی دیگر می افتد. این مدل زیور را بانوان در هر سنی معمولا می پسندند و می توانند در میهمانی های مختلف آن ها را بیندازند.

گوشواره های بخیه ای

گوشواره Cuff

این مدل نیز نیازی به پیرسینگ یا سوراخ کردن گوش ندارد. البته بعضی مدل ها هستند که یک زنجیر کوچک دارد که باید از سوراخ رد شود. این مدل به لاله گوش گیر کرده و همانجا می ماند. اما باید دقت کنید از آن جا که هیچگونه چفت و بستی ندارد نباید زیاد تکان بخورید چرا که ممکن است بیوفتد. این مدل برای زنان و دختران نوجوان مناسب است و بیشتر برای میهمانی های رسمی است. تاریخچه گوشواره های طلا را در اینجا بخوانید.

گوشواره Cuff

انواع گوشواره قلابی

این مدل نیز طرحی بسیار ساده دارد و انداختن و در آوردنش نیز بسیار ساده است چرا که قسمت قلاب مانند آن به راحتی درون سوراخ گوش رفته و راحت هم در می آید. از این مدل برای هر مجلسی می توان استفاده کرد و ست کردن آن با لباس های رسمی و اسپرت راحت است برای همین متقاضیان زیادی دارد.

انواع گوشواره قلابی

گوشواره حفره ای و تونلی

این استایل محبوب اقایان است و به سوارخ بزرگتری نیاز دارد ساده است و معمولا سبب حساسیت نمی شود. نوع دیگر که تونلی نام دارد نیز در بین دو جنس محبوب است و بیشتر نوجوانان آن ها را می پسندند

گوشواره حفره ای و تونلی

یک دیدگاه در “انواع گوشواره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.