5 دلیل هدیه دادن طلا

خرید هدیه یکی از سخت ترین کارها است مخصوصا اگر آشنایی زیادی با فرد مورد نظر نداشته باشیم. در چنین شرایطی اصولا هدیه هایی را می خریم که فکر می کنیم اکثر افراد آن را دوست دارند و مورد نیازشان است. یکی از این هدیه ها طلا و جواهر است که کمتر کسی را می توان یافت که طلا دوست نداشته باشد و از آن استفاده نکند. در این مقاله 5 دلیل هدیه دادن طلا و جواهرات را برای شما بازگو می کنیم.

۵ دلیل هدیه دادن طلا

 • ارزش طلا و سرمایه گذاری
 • مناسبت های هدیه دادن طلا
 • بازه قیمتی متنوع
 • طلا برای همه ( خانم ها ، آقایان ، خردسال )
 • هدیه ای به یاد ماندنی

چرا برای هدیه طلا بخریم

ارزش طلا و سرمایه گذاری

از گذشته تا کنون طلا جزو مواردی بوده که همیشه ارزشمند شمرده می شده است. در دوران باستان هر چه یک فرد بیشتر به خود طلا آویزان می کرده ثروتمند تر بوده است. حتی در زمان خواستگاری نیز داماد برای به رخ کشیدن دارایی خود به عروس و خانواده او طلا هدیه می داده. پس طلا همیشه گرانبها است و جدا از اینکه می توان از آن استفاده کرد به عنوان یک سرمایه نیز شناخته می شود و می توان به جای هدیه های غیرضروری آن را به دیگری هدیه داد.

اگر می خواهید طلا برای ولنتاین هدیه دهید و نمی دانید چه زیور و چه مدلی مناسب است این مقاله را بخوانید.

مناسبت های هدیه دادن طلا

در هر مناسبتی از جمله عید، تولد، عروسی، به دنیا آمدن کودک و… می توان از طلا به عنوان هدیه استفاده کرد. البته باید با توجه به مناسب اقدام به انتخاب طلا کنید. به عنوان مثال اگر قرار است به دیدن خانواده ای که به تازگی صاحب فرزند شده اند بروید و می خواهید برای نوزاد به دنیا آمده طلایی بخرید بهتر است این طلا متناسب با جنسیت و خود نوزاد باشد. اگر از سلیقه شخص اطلاعی ندارید می توانید از طلا و جواهرات ساده تر استفاده کنید. اصولا مدل های ساده مورد پسند اکثر افراد هستند.

5 دلیل برای هدیه دادن طلا

برای مشاهده و خرید طلای کودک به بخش مربوط به آن بروید.

بازه قیمتی

شما با هر بودجه ای می توانید اقدام به خرید طلا کنید. خوشبختانه طلا در وزن های متفاوتی وجود دارد و دست ما برای انتخاب باز است. اگر بودجه در نظر گرفته شده شما کم است از محصولاتی استفاده کنید که در آن ها چرم، مهره و سنگ به کار رفته و با پلاکی از طلا ترکیب شده است.

طلا برای همه

طلا جنسیت نمی شناسد. خانم ها، آقایان، کودکان و حتی نوزادان از جمله کسانی هستند که می توان به آن ها طلا هدیه داد. حتی بعضی از مدل ها به گونه ای طراحی شده اند که مناسب هر دو جنس هستند مانند زنجیرهای برند کارتیه. خوشبختانه در حال حاضر با توجه به جنسیت و سلیقه طلا و جواهرات گوناگونی طراحی شده اند.

طلا برای هدیه

به یاد ماندنی

اگر قصد دارید از طلا و جواهرات برای هدیه دادن استفاده کنید بهتر است سمبل ها را در نظر بگیرید. هدیه ای که با دقت و ظرافت انتخاب شود جدا از بحث مادی ارزش معنوی برای هدیه گیرنده دارد. اگر شما طلا را با هوشمندی انتخاب کنید شما و هدیتان تا همیشه در ذهن افراد می ماند.

مثلا یکی از طلاهایی که در شب ولنتاین می توان هدیه داد زیور با نماد قلب که به معنی دوست داشتن فرد مقابل است یا در شب یلدا که می توان نیم ست هایی با سمبل انار وو هندوانه یا به رنگ قرمز هدیه داد.

برای مشاهده نیم ست های طلا یلدا می توانید به این بخش مراجعه کنید.

در کنار این 5 دلیل هدیه دادن طلا، ممکن است شما دلایل دیگری داشته باشید. اما این احتمال را نیز در نظر بگیرید که ممکن است عده ای طلا دوست نداشته باشند پس بهتر است قبل از خرید هدیه به شکلی از سلیقه آن ها آگاه شوید.

پرسش و پاسخ ها
 • چرا طلا گزینه مناسبی برای هدیه دادن است؟
  مهمترین دلیل آن این است که ارزش طلا روز به روز در حال افزایش است و در کنار زیبا بودن به عنوان سرمایه می توان به آن نگاه کرد.
 • در هنگام خرید طلا برای هدیه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟
  اگر آشنایی مناسبی با شخص دارید با توجه به سن و سلیقه او اقدام به خرید طلا کنید اما اگر آشنایی شما سطحی است بهتر است از مدل های ساده که مورد سلیقه اکثر افراد است انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.