پیرسینگ بینی


امروزه پیرسینگ در انواع نقاط بدن بسیار ترند شده و مورد استقبال مردم قرار گرفته . به روند وارد کردن یک سوزن به بعضی از قسمت های پوست برای سوراخ کردن آن قسمت و انداختن زیور آلات در آن می باشد . جالب است بدانید از زمان های قدیم نیز این فرهنگ رواج داشته و در بقایای فسیل های موجود از آن زمان می توان آثار آن را مشاهده کرد. از محبوب ترین نوع آن ها پیرسینگ بینی است

نحوه انجام پیرسینگ بینی

این کار با استفاده از یک سوزن تمیز و استریل انجام میگیرد به این نحوه که این سوزن را به قسمت های مورد نظر وارد کرده و سوراخ ایجاد میکنند پیشنهاد میشود برای جلوگیری از بروز عفونت در بدن این کار حتما توسط پزشک و در مکان و با ابزار کاملا استریل انجام گیرد.

درست مانند سوراخ کردن گوش و سایر نقاط بدن سوراخ کردن بینی هم ممکن است با درد خفیفی همراه باشد که معمولا این درد بیشتر از یک ثانیه طول نمی کشد ممکن است بعد از پیرسینگ سوزشی در آن ناحیه احساس شود که آن هم طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

نحوه انجام پیرسینگ بینی

انواع پیرسینگ بینی

۱ پیرسینگ سوراخ بینی
۲ پیرسینگ تیغه وسط بینی
۳ پیرسینگ سوراخ بالای بینی

نوع اول و دوم درد کمی ایجاد میکنند و درد آن ها طولانی نیست و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند .
اما در نوع سوم درد بیشتر احساس می شود و ممکن است بینی تا مدتها دچار ورم شود و درد داشته باشد .

سوراخ کردن بدن با هر سوزنی درد دارد اما به دلیل اینکه این کار سریع انجام میشود درد زیادی در آن احساس نخواهد شد که قابل تحمل نباشد . توجه داشته باشید قبل از انجام پیرسینگ معده شما خالی نبوده و مواد الکلی مصرف نکرده باشید. ترس میتواند درد را افزایش دهد پس نترسید و نفس عمیق بکشید این کار انقدر به سرعت انجام میگیرو که چیزی احساس نمیکنید.

کاهش درد پیرسینگ

استفاده از پماد های بی حسی هیچ تاثیری بر کم شدن درد شما ندارد بلکه از آن جا که افرادی هستند که ممکن است پوستشان به این گونه پماد ها حساسیت نشان دهد پس استفاده از آن ها را توصیه نمی کنیم.

سن مناسب سوراخ کردن گوش کودکان را در این مقاله بخوایند.

بهتر است اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید از نوع فلز های استیل درجه ایمپلنت ، تیتانیوم درجه ایمپلنت ، نیوبیوم ، طلای ۱۸ یا ۱۴ عیار و پلاتین استفاده کنید. توجه کنید که استیل جراحی با استیل ایمپلنت متفاوت است و اجازه ندهید پایین بودن قیمت آن شما را وسوسه کند پس برای سلامتی خود از استیل ایمپلنت استفاده کنید.

نکات مهم پس از پیرسینگ بینی

بهتر است بعد گذشت ۴ تا ۸ هفته پیرسینگ بینی را تعویض کرده و پیرسینگ جدید در ان بیندازید . این موضوع بستگی به محل پیرسینگ دارد مثلا اگر پیرسینگ سوراخ انجام داده باشید بین ۴ تا ۶ ماه زمان لازم است ، اگر پیرسینگ تیغه وسط بینی انجام داده باشید بین ۲ تا ۳ ماه زمان لازم است و اگر پیرسینگ بالای بینی انجام داده باشید بین ۶ تا ۱۲ ماه زمان لازم می باشد .

هنیشه قبل از اینکه به بینی خود دست بزنید دستان خود را ضدعفونی کرده و خوب بشویید. هرروز محل پیرسینگ را با استفاده از دستمال یا گاز استریل آغشته به سرم نمکی تمیز نمایید. بهتر این است که تا ۶ هفته از شنا کردن در استخر و دریا جدا خود داری کنید تا سبب بروز عفونت نشود اما دوش گرفتن در این تایم و محدوده زمانی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

افرادی که دچار بیماری دیابت هستند. افرادی که نقص سیستم ایمنی بدن دارند. کسانی که حساسیت های شدید پوستی دارند. کسانی که زخم آن ها بعد از خوب شدن گوشت اضافه می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *