نگه داری از زیورآلات نقره ای

درست که فلز طلا دنیای زیورآلات را تصاحب کرده و اکثر جواهرسازان حرفه ای و برند های مشهور در این حوزه از انواع طلا برای ساخت زیور های خود استفاده می کنند اما بسیاری هستند که به نقره و رنگ خاص ان نیز علاقه دارند و این سبب محبوبیت جواهرات نقره ای هم شده است. درست همانند جواهرات ساخته شده از طلا زیورالات نقره ای هم نیاز به نگه داری و تمیز کردن دارند تا عمر بهتری داشته و به خوبی بدرخشند در ادامه این مقاله نکات مهم نگه داری و تمیز کردن از زیورآلات نقره ای را  عنوان خواهیم کرد.

نکات مهم نگه داری از زیورآلات نقره ای

  •  نقره جات خود را در کنار هم و بر روی هم انباشته نکنید به دلیل اینکه این عمل باعث آسیب دیدن و کاهش درخشندگی آنها خواهد شد.
  • زیورآلات نقره را در مجاورت چوب های بدون روکش-داخل پلاستیک و روزنامه نگذارید.
  • بهترین محل برای نگهداری نقره جات داخل پارچه نرم و خشک میباشد.
  •  با توجه به اینکه عرق بدن اسیدی میباشد از تماس نقره با عرق بدن باید جلوگیری شود.
  • آب کلردار به علت واکنش با نقره می تواند سبب تغییر رنگ آن شود از این رو نقره جات را در زمان شنا در استخر و حمام کردن از خود دور کنید.
  •   برای نگهداری و درخشان شدن نقره باید از رطوبت دور باشد
  • در هنگام استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی از زیورآلات نقره استفاده نکنید و اجازه دهید این مواد خشک شوند سپس از آنها استفاده کنید.

تمیز کردن زیورآلات نقره ای

سس کچاپ

در این روش به مقداری سس کچاپ و دستمال کاغذی نیاز دارید. به این صورت که کمی سس را روی دستمال بریزید و با آرامی به روی نواحی مورد نظر بکشید. همچنین برای درخشان تر شدن میتوانید سس کچاپ را روی سطح مورد نظر بریزید و حدود 15 دقیقه صبر کنید سپس آن را با دستمال پاک کنید و در انتها سطح را بشویید.

پودر ماشین لباسشویی

برای درخشان شدن ظروف و زیورآلات نقره ای یک فویل آلومینیومی را داخل یک کاسه گذاشته و مقداری آب جوش در آن بریزید سپس با حل کردن یک قاشق پودر ماشین لباسشویی نقره جات را یک دقیقه در آن کاسه غوطه ور کنید و در انتها آن را با آب شستشو دهید. جدید ترین طرح های طلا و جواهرات را در فروشگاه گلدرکالا خریداری کنید.

 نشاسته ذرت

آب و خمیری از نشاسته ذرت می تواند نقره جات را درخشان و جذاب کند به اینصورت که با یک دستمال نسبتا خیس این خمیر را روی سطحی از نقره که قصد داریم درخشان شود بگذاریم تا خشک شود سپس با یک دستمال حوله ای روی سطح را بسابیم.

تمیز کردن نقره با مایع دستشویی 

مایع دستشویی نیز یک روش فوق العاده برای درخشان شدن نقره جات میباشد به اینصورت که چند قطره از این مایع را روی دستمال ریخته و روی سطح مورد نظر بکشید

تمیز کردن زیورآلات نقره ای

 خمیر دندان

با کشیدن پارچه حاوی خمیر دندان روی نقره جات شاهد درخشندگی آنها خواهید شد.

نوشیدنی گازدار لیمویی

با غوطه ور کردن نقره جات خود به مدت یک ساعت در کاسه مملو از نوشیدنی گازدار لیمویی شاهد درخشش آنها خواهید شد

نرم کننده مو

نرم کننده ها خاصیت درخشان کنندگی و تمیز کنندگی فوق العاده ای دارند که برای جلوگیری از کدر شدن نقره جات میتوان از نرم کننده استفاده کرد.

گچ

گچ با جذب رطوبت مانع کدر شدن نقره جات می شود بنابراین شما با قرار دادن چند عدد گچ در قفسه ی نگهداری نقره جات خود باعث درخشان شدن آنها خواهید شد.

سرکه 

در این روش 2 قاشق جوش شیرین و نصف فنجان سرکه را مخلوط کنید و در مدت زمان 2 الی 3 ساعت نقره جات خود را در این محلول قرار دهید و در نهایت آنها را با آب سرد شست و شو دهید.

آبلیمو و نمک

یکی دیگر از روش های درخشان شدن نقره جات،قرار دادن آنها در مخلوطی از نصف فنجان آب- یک قاشق آبلیمو و نصف فنجان شیرخشک در مدت یک شبانه روز است

آمونیاک

قرار دادن زیورآلات در محلولی از نصف فنجان آمونیاک و یک فنجان آب گرم نیز سبب درخشندگی آنها میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *