رنگ های مختلف طلا

طلا ی خالصی که در طبیعت وجود دارد به صورت طلای 24 عیار شناخته شده است . این ماده به صورت خالص بسیار نرم است و به صورت خالص در زیور آلات بکار نمیرود. این طلا را با مس و نقره ترکیب کرده و در حواهرات مختلف بکار میبرند. در این بخش میخواهیم به معرفی رنگ های مختلف طلا بپردازیم.  برای مثال طلای 18 عیار از 18 قسمت طلا به صورت خالص و 6 قسمت از فلز های دیگر ساخته میشود  که استفاده از فلز های دیگر موجب محکم تر شدن آن میشود. طلا به رنگ های زرد ، رز گلد ، سفید ، سبز و سیاه عرضه میشود.

معرفی رنگ های مختلف طلا

طلا ی زرد

یکی از انواع طلا ها ، طلای زرد می باشد . طلای خالص همانطور که در بالا گفته شد ماده ای بسیار نرم است و به راحتی تغییر حالت میدهد.

طلا ی رز گلد

طلای رزگلد نسبت به طلای زرد و طلای سفید محکمتر  مقامتر بوده است . این طلا برای رنگ های مختلف پوست مناسب است اما تنها عیبی که دارد این است که نسبت به طلای زرد و یا طلای سفید نیاز به تعمیر بیشتری دارد.

طلای سفید

طلای سفید با ترکیب طلای 24 عیار با فلزات مختلف نیکل ، نقره و یا پالادیوم ساخته میشود . به دلیل روکش سفیدی که این طلا دارد باید بعد از گذشت مدتی دوباره روکش شود تا زیبایی اولیه خود را بدست آورد.

طلای سیاه

شاید برای شما جالب باشد که طلا به صورت سیاه نیز استفاده میشود. استفاده از طلای سیاه برای جواهرات مختلف ظاهری زیبا و خاص به آن ها میبخشد و برای ساخت آن باید از طلای زرد خالص با ترکیب کبالت استفاده کرد. طلای سیاه نیز مانند رزگلد روکشی دارد که بعد از مدتی از بین میرود و برای زیبا تر کردن آن باید مجددا برای روکش کردن اقدام کنید.

One thought on “رنگ های مختلف طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *