طلای رزگلد

طلای رزگلد یا طلای روسی چیست : ترکیبی از طلای خالص و مس است که هرچه مقدار مس بیشتر باشد،طلا رنگ قرمز تری به خود می گیرد. این نوع طلا با رنگ صورتی کم رنگی که دارد از انواع طلاهای رنگی است که اغلب به عنوان طلای صورتی یا قرمز نامگذاری می شود . این نوع طلا انتخابی محبوب برای جواهرات است که از آلیاژ طلای خالص با مس ترکیب شده و بدست می آید تنها دلیل وجود مس در این ترکیب این است که طلای خالص نرم است و خاصیت تیکه تیکه شدن دارد با اضافه کردن مقداری مس از تکه تکه شدن طلا جلوگیری می شود و هم طلای رزگلد تولید میشود.

ممکن است برای شما جالب باشد
arrow_forward adjustمعرفی رنگ های مختلف طلا
adjustعیار طلا چیست

خرید طلای رز گلد

طلای رزگلد یا همان طلای مسی یکی از طلا های رنگی است که رنگ آن به شکل صورتی بسیار کم رنگی و رنگ مسی شبیه است. که البته جالب است بدانید که آن را به عنوان طلای صورتی یا قرمز نیز نامگذاری میکنند و به این اسم شناخته شده است.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که طلای رز گلد از چه چیزی ساخته شده است ، rosegold  دارای یک نوع آلیاژی است که از ترکیب طلای خالص و مس ساخته می شود. ترکیب کلی این دو فلز سبب تغییر رنگ طلا از صورتی کم رنگ تا قرمز بسته به میزان مس بکار رفته در آلیاژ تغییر نماید. همچنین تغییر مهمی که در طلا ایجاد میشود مربوط به سخت شدن طلا ارتباط داشته و طلا را از حالت نرمی خارج نموده و سخت می گردد و به سادگی از هم گسیخته و یا کج نخواهد شد. به طور کلی می توان گفت که هر چه مقدار مس بیشتر باشد رنگ آن بیشتر به صورتی و قرمز کمرنگ شبیه خواهد بود و نسبتا محکم تر خواهد شد.

این نوع طلا انتخابی محبوب برای جواهرات است که از آلیاژ طلای خالص با مس ترکیب شده و بدست می آید تنها دلیل وجود مس در این ترکیب این است که طلای خالص نرم است و خاصیت تیکه تیکه شدن دارد با اضافه کردن مقداری مس از تکه تکه شدن طلا جلوگیری شده و نوع رزگلد تولید میشود.

طلای روسی

طلای روسی

نام دیگر رزگلد طلای روسی ست که بخاطر محبوبیت در روسیه ، به اسم روسی معروف شد.اما این اسم امروزه مورد استفاده قرار نمی گیرد. البته توجه داشته باشید که رزگلد مانند انواع دیگر طلا با عیارهای متفاوتی موجود است و هر طیف رنگی در آن نشان دهنده یک آلیاژ از طلا است، اصطلاح “عیار” برای رزگلد نیز معنای مشابهی دارد (عیار نسبت مقدار طلای موجود نسبت به فلزات دیگر است). بعنوان یک نتیجه می توان گفت که قطعه های طلای روسی با خلوص پایین معمولا به رنگ قرمز دیده می شوند البته رزگلد که دارای عیار بالاتری هستند،دارای رنگ ملایم تری خواهند بود.

طلای رزگلد

طلای رزگلد صورتی

همانطور که در قسمت بالا برای شما عزیزان توضیح دادیم وجود مس در طلا باعث میشود که رنگ طلا به شکل قرمز و صورتی در آید و آلیاژی که در آن وجود دارد رنگ را تغییر میدهد.

طلای رزگلد قرمز

میزان رنگی که در طلا وجود دارد بر اساس استفاده از مقدار مس در طلا بوده که طلای صورتی حاوی مس کمتر و رنگ ملایم تری است. rose gold در عیار های مختلفی ساخته و تولید میشود و در بازارها میتوان آنها را دید که هر رنگی برای رزگلد وجود یک آلیاژ از طلا است.

مشخصات طلای روسی

مس وظیفه محکم سازی را به عهده دارد و قدرت طلا را بیشتر میکند همچنین هر چه مقدار مس در این ترکیب بیشتر باشد،رنگ مسی طلا نیز بیشتر خواهد شد. طلاهای قرمز یا صورتی نوعی رزگلد هستند که از درصد بالایی مس برخوردارند و هرچه مقدار آن بیشتر باشد قرمزتر نیز خواهد بود. یعنی بر اساس میزان مس موجود در آن رنگ مسی به خودش میگیرد اگر از جنبه ای متفاوت به این موضوع نگاه کنید متوجه خواهید شد که هر چه طلای رزگلد رنگ ملایم تری داشته باشد از طلای خالص بیشتری برخوردار است.

و اما در پاسخ به سوالاتی مانند “طلای روسی خالص چیست؟” باید گفت در واقع چنین طلایی و همچین اصطلاحی وجود ندارد چرا که رزگلد آلیاژ طلا و مس است و این ترکیب باعث این نامگذاری شده است ولی طلاهای رزگلد کمرنگ تر مایل به صورتی دارای مس کمتری است و خلوص بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *