خرید طلای دست دوم

در این مطلب میخواهیم به این بپردازیم که آیا خرید طلای دست دوم خوب است یا خیر ؟ خرید آن میتواند به صرفه باشد ؟ آیا طلای دست دوم بهتر است یا خیر . در ادامه با گلدر کالا همراه باشید که به این سوالات شما پاسخ دهیم و در مورد آنها صحبت کنیم.

خب همانطور که میدانید طلای دست دوم نیز طرفداران خودش را دارد و بعضی از افراد جامعه دوست دارند طلا را دست دوم بخرند تا بتوانند درصدی تخفیف بگیرند و طلای برایشان ارزان تر تمام شود . خوب است بدانید که دست دوم نیز از نظر ظاهری تفاوت چندانی ندارد و شما شما باید برای خرید طلای دست دوم به نکاتی مانند ارزان تر بودن آن ، جرم گیری آن و بدون عجرت بودن طلا دقت کنید.

خب در ادامه با ماه همراه باشید تا در مورد دلایل خرید طلای دست دوم نیز صحبت کنیم و به شما بگوییم که میتواند چه امتیازاتی را برای شما داشته باشد و  آیا طلای دست دوم خوب است یا خیر .

دلال خرید طلای دست دوم

خب همانطور که میدانید دلایل خرید طلای دست دوم همچنان کم نمیتواند باشد ، ما این موارد را برای شما در دسته های زیر توضیح دادیم.

طلای دست دوم ارزان تر از طلای نو است

از نظر ارزان بودن که مشخص است که طلای دست دوم باید ارزان تر باشد ، اما این را بدانید که همان ارزش طلای نو را دارد و چندان فرقی با طلای نو نمیکند.و شما میتوانید مطمئن باشید که طلای شما ارزش خود را دارد. به همین دلایل است که  ارزان تر بوده و جالب است بدانید که روند تخفیف در زمینه طلای دست دوم میتواند 30 الی 40 درصد از هزینه اصلی شما بکاهد.

دلال خرید طلای دست دوم

طلای دست دوم اجرت ندارد

این نکته و بخش یکی از اصلی ترین نکته ها است که میتواند شما را قانع کند تا طلای دست دوم بخرید. شما با پرداخت نکردن اجرت طلا نیز میتوانید 10 الی 30 درصد از قیمت طلای نو ارزان تر طلا بگیرید و از خرید خود لذت ببرید.

روند محاسبه طلا دست دوم به این صورت است که شما برای پرداخت هزینه دیگر نباید اجرت ساخت آن را پرداخت کنید و به همین دلیل شما باید در رابطه با خرید مراقب باشید و تمام جزئیات خرید را با فاکتور از فروشنده دریافت کند تا به راحتی متوجه محاسبات ان در لحظه خرید باشید.

طلای دست دوم را میتواند آبکاری کرد

شما میتوانید با آبکاری طلا آن را مثل روز اولش کنید و همانند طلای نو آن را تر تمیز و زیبا کنید و طلای دست دوم میتواند راه خوبی برای شما باید تا بتوانید زیورآلات خوب و مناسب خود را خریداری نمایید.

تشخیص طلای دست دوم

خب مطمئنن تا به این جای صحبت های ما از جهات مختلف قانع شده اید که میتواند برای شما بسیار به صرفه و خوب باشد ، در هرید نیز باید به نکاتی دقت کنید که مطمئو باشید طلای کارکرده خریداری میکنید و به اشتباه چیز دیگری خریداری نکنید.

در ابتدا دقت کنید که دستبند ها معمولا وقتی نو باشند در قسمت قفل خود که جای باز و بسته شدن دارند خط و خش ندارند و بسیار ترتمیز هستند و مانند مابقی بخش های دیگر صاف و یکدست است. و طلای دست دوم به دلیل آنکه از آن استفاده شده است کمی با طلای نو متفاوت بوده و خط و خشی را در خود دارد که کاملا طبیعی و نرمال است.

تشخیص طلای دست دوم

اگر فروشنده ادعا می کند که طلایی که می فروشد تولید برند خاص خارجی است شما حتما می توانید نام آن برند را به صورت هک شده روی زیور ببینید. در ضمن می توانید زیور را با یک آهنربا نیز تست کنید چرا که طلای واقعی جذب آهنربا نمی شود اما آن هایی که ناخالصی بیشتری دارند راحت تر جذب می شوند. برخی جواهر فروشان از آزمایش اسید یا XRF استفاده می‌کنند، 

چه در هنگام خرید طلای دست دوم و یا نو شما باید از فروشنده در خواست فاکتور معتبر بکنید. شما می توانید با یک فاکتور و شناسنامه از اصالت جواهر مطمئن شوید.

راهنمای خرید طلا دست دوم

شما همیشه باید به ظاهر کالایی که می خرید دقت کنید سعی کنید همیشه زیورالات دست دومی را بخرید که کمتر استفاده شده اند و خط  و خشی روی آن ها وجود ندارد چرا که اگر خط و خش زیاد باشد باید طلا را تراشکاری کنید که از وزن آن می کاهد.

انگشتر ها و گردنبند هایی که سنگ های قیمتی دارند دارای پیاه هایی هستند که این سنگ ها روی آن ها قرار می گیرند. همیشه به محکم بوودن پایه دقت کنید چرا که افتادن آن سنگ قیمتی ارزش محصول را کم می کند مخصوصا اگر الماس باشد.

راهنمای خرید طلا دست دوم

در خرید گوشواره های طلا زنانه دست دوم دقت کنید ( اگرچه به خاطر موارد بهداشتی توصیه می شود گوشواره را به این صورت خریداری نکنید. ) که بست های آن کاملا سالم باشند و به خوبی بسته شوند.

دستبند ها نیز جز جواهراتی هستند که درست بودن سایز در آن ها بسیار مهم است  و حتما باید دستبند طلایی را به صورت دست دوم خریداری نمایید که مناسب سایز مچ شما و یا عزیزتان باشد در غیر این صورت اگر کوچک تر باشد مجبور به فروش و اگر بزرگتر باشد باید آن را درست کنید که هزینه داشته و از وزن جواهر کم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.