سنگ تیفانی

بازه رنگی بین بنفش و آبی در صنعت جواهر سازی به وفور استفاده می شود و متقاضی زیادی دارد. سنگ های قیمتی که در این بازه قرار می گیرند نیز طرفداران زیادی دارند و در انواع زیورآلات از حمله گوشواره های زنانه و مردانه دستند و گردنبند ها به کار گرفته می شوند. سنگ تیفانی یکی از محبوب ترین سنگ هایی است که در این بازه رنگی قرار می گیرد البته شاید فکر کنید که این سنگ تحت مالکیت برند تیفانی که یکی از بهترین برند های جواهرات در دنیا می باشد قرار دارد که باید بگوییم ارتباطی به هم ندارند

معرفی سنگ تیفانی

مناسب ترین نام برای سنگ تیفانی فلوئوریت اپال است در واقع ترکیب آن نیز از فورایت و اوپال همراه کلسیت دولومیت و کوارتز متشکل می شود البته درصد آن ها متغیر است و از این رو این سنگ در رنگ های متنعی از ابی تیره تا بنفش پیدا می شود.

یکی دیگر از نام هایی که برای آن مورد استفاده  قرار میگیرد، برتریاندیت است و اما به نظر می رسد که نام مناسبی برای این سنگ نیست زیرا فقط چند درصدی از این نوع سنگ ها شامل سنگ تیفانی می باشد.

جواهرات ساخته شده در سنگ تیفانی را به سختی می توان در فروشگاه های طلا فروشی و جواهر فروشی یافت و باید گفت که برای تهیه این نوع جواهرات، باید به نمایشگاه های صنایع دستی و سنگ های قیمتی مراجعه کنید.

خواص سنگ تیفانی

این ماده به فردی که از آن استفاده می کند ، کمک می کند تا روزش را با امید شروع کند و روحیه ای بالا داشته باشد و همچنین همواره در حال پیشرفت و رشد باشد.

قدرت آن ها به چاکرای فرق سر و چشم سوم متصل است و به انسان این قدرت را خواهد داد که فکرهای بزرگ و راه و روش های روشنی در سر داشته باشد همچنین این سنگ به شما کمک می کند تا ادراک شما افزایش پیدا کند و با مسائل پیش آمده به راحتی برخورد کنید.

سنگ های تیفانی را می توان به عنوان یکی از زیباترین سنگ ها شناخت که برای استفاده در انواع زیورآلات مناسب هستند. رنگ این سنگ زیبا بنفش کم رنگ است و یکی از خوش رنگ ترین سنگ ها نیز محسوب می شود که علاوه بر زیبایی، بر روح و روان فرد نیز تسلط دارد و تاثیراتی مثبت به جای می گذارد به همین دلیل بسیاری از گالری های طلا و جواهر فروشی ، این سنگ را به عنوان زیباترین و نادر ترین سنگ که از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است معرفی کرده اند.در ابتدا این سنگ تنها در اندازه های کوچک ، در دسترس قرار می گرفته ست اما اکنون با گذشت زمان در سایز های بزرگ تر نیز قابل مشاهده است.

خواص سنگ تیفانی

مشخصات فیزیکی تیفانی

این سنگ ها را در معادنی در یوتای آمریکا پیدا می کنند در واقع هر معدنی که شاخه ای از کربنات کلاست داشته باشد به احتمال بسیار زیاد سنگ های تیفانی نیز در آن پیدا میشوند ترکیب شیمیایی سنگ Be4Si2O7(OH) بوده و سختی موس آن 5.5 است. این ویژگی باعث شده تا از این سنگ بیشتر برای ساخت گردنبند و ها و انواع گوشواره طلا زنانه استفاده کنند و کمتر برای انگشتر به کار می روند چرا که به راحتی خراش بر می دارد.

دیگر مزیت های سنگ تیفانی

از لحاظ ذهنی روش های بسیاری وجود دارد که به پرورش ذهن و زندگی افراد کمک می کند.سنگ تیفانی این قدرت را دارد که انرژی های منفی را به انرژی مثبت تبدیل می کند. همچنین  این سنگ ها در موقعیت های مختلف تغییر رنگ می دهد که طبق تحقیقات گفته شده است که این تغییر رنگ باعث افزایش آگاهی خواهد شد.

همچنین انگیزه های مخرب را به ایده های روشن و ایده آل تبدیل می کند این جواهر به شما در گرفتن تصمیم درست در زندگی تان نیز کمک بسیاری خواهد کرد و با توجه به میزان آگاهی شما، به شما کمک خواهد کرد تا با خودتان کنار بیایید.

سنگ تیفانی بی حوصلگی و بیحالی را برطرف می کند این سنگ یک سنگ خلاق است که شما را به هدفی که دارید نزدیک تر می کند.

این جواهر را می توان به عنوان کاهش دهنده درد و استرس مورد استفاده قرار داد.

به سیستم های ایمنی بدن شما همچون قلب، لوزالمعده، ریه، گلو و سینه کمک خواهد کرد به عبارتی دیگر می توان گفت سنگ تیفانی یک سم زدای فوق العاده به شمار می آید.

تیفانی دارای توانایی خنثی سازی و کاهش التهاب را دارد.

همچنین این جواهر ارزشمند، باروری را تحریک می کند و بیماری های تخمدان و بیضه ها را درمان می کند.

استفاده از این جواهر بر روی بدن، طوری که با بدن شما تماس مستقیم داشته باشد، منفعت بسیاری در پی دارد از این پس پیشنهاد می کنیم برای انجام این عمل مدت طولانی از این سنگ استفاده کنید زیرا سنگ های تیفانی به آرامی وارد عمل می شود و تاثیر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.