حذف و معافیت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا و پلاتین

اصل طلا از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد

 

1398/10/30

مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا و پلاتین حذف شد !!!

معافیت اصل طلا از ارزش افزوده :  همانطور که میدانید امروز جلسه ای مبنی ارزش افزوده بر اصل طلا در مجلس شورای اسلامی طبق ماده 28 این قانون برگذار شد که این جلسه با 158 رای موافق ، 18 رای مخالف و 2 رای ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در مجلس تصویب شد.

و طبق قانون این بند ( اصل طلا ، جواهرات زینتی و پلاتین ساخته شده ، معاف از مالیات بر ارزش افزوده می باشند. )

همانطور که میدانید بیش از 10 سال است که قانونی ناقص برای اجرای مالیات بر ارزش افزوده در حوزه طلا و جواهر و ایجاد رکود و تعطیلی در این زمینه گذشته است ، که با توجه به پیشگیری ها و تلاش هایی زیاد و برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان مجلس و مسئولین مربوطه ، بالاخره امروز قانونی برای مالیات بر اصل طلا در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. که طبق این قانون در مجلس شورای اسلامی ( مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا و جواهر پلاتین ) معاف شد.

تمام اتحادیه های طلا و جواهرات مرتبط با پیگیری های خود نقش بسیار بزرگ و مهمی بر سر انجام شدن و به نتیجه رسیدن این قانون در حذف مالیات بر ارزش افزوده در صنعت طلا و جواهرات از اصل ذاتی آن داشته اند و این موفقیت به طور قطع به جریان و تشکل خاصی تعلق نداشته است ، که گلدر کالا به نوبه خود صمیمانه از تمامی کسانی که در اصلاح این قانون سهم داشتند از جمله روسای محترم فعلی و پیشین اتحادیه های سراسر کشور تقدیر و تشکر بعمل می آورد . همچنین از تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، سازمان امور مالیات و تمام سازمان امور مالیاتی و تمام دستگاه هایی که در اصلاح این قانون نقش داشتند تشکر و قدردانی میگردد.

همچنین امیدوار آن هستیم که این اتفاق سرآغازی برای رشد و ارتقائی برای صنعت طلا و جواهرات در کشور باشد و زمینه توسعه و پیشرفت در صادرات را به دنبال داشته باشد.

این لایحه ابتدا می بایست از مجلس شورای اسلامی جهت تایید به شورای نگهبان رفته و پس از تایید مجددا از مجلس به دولت ابلاغ گردد .

گالری ، سایت و فروشگاه های گلدرکالا ، در صورت ابلاغ اجرایی از سوی هیئت دولت ، فورا ارزش افزوده از اصل طلا را از قیمت های خود حذف خواهند نمود .

2 thoughts on “حذف و معافیت مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا و پلاتین
 • ژانویه 23, 2020 at 11:34 ق.ظ
  Permalink

  سلام،من بخاطر اثرات همین مالیت ارزش افزوده مجبور شدم تغییر شغل بدم ولی اداره دارایی بخاطر بدهی ارزش افزوده من حسابهای بانکی بنده را مسدود کرده آیا با عملی شدن و اجرای مصوبه جدید امکان بخشوده شدن بدهکاران ارزش افزوده وجود دارد

  Reply
 • ژانویه 28, 2020 at 9:31 ق.ظ
  Permalink

  سلام
  اگر مالیات قطعی شده باشد شما فقط می توانید برای بخشودگی درخواست بدهید تا به شورا و هیئت حل اختلاف مالیاتی ارجاع بشود – واگرنه امکان اینکه مالیات قبل را کلا ببخشند وجود ندارد

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *