تمیز کردن انگشتر پلاتینی

نگین های الماسی بر روی انگشتر های پلاتینی خیلی چشم نواز دیده می شوند. بیشتر زیور الات ها به مرور زمان به دلیل استفاده کردن مداوم از آنها و همینطور انجام کارهای روزانه باعث‌از بین رفتن تازگی و درخشش اولیه زیور الات شما خواهد شد در صورت از بین رفتن درخشش و تازگی زیور الات شما میتوانید به ارامی با در نظر گرفتن نکاتی که در این بخش گفته میشود میتوانید آنها را تمیز کنید شما میتوانید این کار را در خانه هر وقت که احساس کردید انگشتر شما کدر شده است انجام دهید. در ادامه این مطلب از گلدرکالا نحوه تمیز کردن انگشتر پلاتینی را عنوان خواهیم کرد.

نحوه تمیز کردن انگشتر پلاتینی

نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که میتوانید بجای اینکه از ترکیب مواد شیمیایی با اب استفاده کنید میتوانید ترکیب اب و صابون را مورد استفاده خود قرار دهید مگر اینکه انگشتر شما با این ترکیب تمیز نشود و نیاز به پاک کننده های قوی داشته باشید.

نحوه تمیز کردن انگشتر پلاتینی

محلول آب و صابون بسازید

سه چهارم کاسه را با آب گرم پر کنید ک چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید زیورالات خود را به مدت 30 دقیقه درون محلول قرار دهید. (مایع ظرفشویی و صابون لغزنده هستند هنگام سشتن انها مواظب باشید که از دستتان لیز نخورد)

با یگ مسواک نرم انگشتر را بسایید

اگر پوست تان حساس است حتما از دستکش استفاده کنید. مسواک را درون محلول خیس کنید و به ارامی روی قسمت هایی که رنگش کدر شده است بکشید همچنین روی قسمت هایی که زاویه دار هستند بیشتر تمرکز کنید تا کاملا تمیز شود. از مسواکی که برای این کار استفاده کرده اید دیگر برای شست و شو دهان و دهان استفاره نکنید

انگشتر را خشک کنید

اجازه دهید حلقه در هوای ازاد خشک شود اما اگر کار شما فوری هست میتوانید انگشتر را در مقابل باد پنکه قرار دهید این روش به سریع خشک شدن انگشتر کمک میکند.

محلولی برای شست و شو درست کنید

بعد از اینکه شست و شو زیورالات تان با محلول امونیاک رسوب زدایی شدند محلولی دیگر درست کنید که رسوب ها را پاک کنید. سه چهارم کاسه را با اب گرم پر کنید و مقداری مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. برای خرید انگشتر های زنانه طلا زرد یا سفید در طرح های مختلف به این بخش مراجعه کنید.

تمیز کردن حلقه پلاتینی با آمونیاک

ابتدا باید از میزان سختی انگشتر خود در برابر این ماده مطمئن شوید. اگر حلقه شما علاوه بر الماس با سنگ های دیگری نیز تزئین شده است ، از این محلول برای شست و شو انگشتر خود استفاده نکنید زیرا الماس به دلیل اینکه جسم سختی دارد در مقابل محلول امونیاک مقامت بیشتری دارد. اگر حلقه شما از جنس اپال، مروارید، زمرد عقیق و سنگ های قیمتی مشابه تزئین شده است به هیچ عنوان از محلول دارای امونیاک استفاده نکنید.

اگر شک دارید و نمیدانید که تزئینات روی حلقه تان از چه جنسی است، پیشنهاد میکنیم که از همان روش محلول اب و صابون برای از بین بردن رسوب های انگشتر استفاده کنید. زیورآلات خود را درون محلول آمونیاک رقیق شده خیس کنید. یک لیوان اب خنک و یک لیوان محلول آمونیاک را درون کاسه بریزید. کاسه را لبریز نکنید سپس زیورآلاتی که قصد تمیز کردن آن ها را دارید به مدت 30 دقیقه در محلول امونیاک قرار دهید و منتظر بمانید.

پس از گذشت 30 دقیقه با استفاده از دستکش زیورآلات خود را از کاسه بیرون بیاورید. به آرامی حلقه را تمیز کنید همانند روش قبلی مسواکی نرم انتخاب کنید و با محلول امونیاک مسواک را خیس کنید و سپس به آرامی حلقه خود را تمیز کنید. در اخر هم اجاره دهید که انگشتر در فضای باز خشک شود و اگر کاری فوری داشتید به کمک سشوار و یا پنکه میتوانید سریع تر حلقه خود را خشک کنید. بطور کلی مستوان گفت شما مخاطبان عزیط میتوانید با استفاده از روش های گفته شده هرنوع زیورآلات از جمله انگشتر و دستبند و … را به راحتی تمیز کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *