مروارید پرورشی و مروارید طبیعی


مروارید پرورشی و مروارید طبیعی : به طور کلی می توان گفت که از مروارید ها در زیور آلات و جواهرات استفاده می شود که بسیار شکیل و زیبا خواهند بود که امروزه انسان ها شروع به پرورش مروارید نیز کرده اند حال در این مقاله می خواهیم راه های تشخیص دادن مروارید بیعی و پرورشی را برای شما بیان کنیم.همراه ما باشید.

این مدل مروارید ها را به دلیل شباهت بیش از حد بسیار سخت می توان از هم تشخیص داد. روشی که می توان این دو را از هم تشخیص داد وزن کردن آنها می باشد که معمولا وزن مروارید طبیعی تقریبا 2/73 بوده و مروارید های پرورشی وزنی بیشتر از طبیعی خواهند داشت.هنگام نگاه کردن به مروارید های طبیعی درون نور درخشش خاصی در آن مشاهده خواهید کرد که می توان گفت این مروارید طبیعی می باشد.

ویژگی های مروارید پرورشی و مروارید طبیعی

روش های مختلفی برای تشخیص این دو مروارید وجود دارد که ما در اینجا چند روش را برای شما شرح خواهیم داد. یکی از این روش ها جهت تشخیص این دو نوع مروارید بررسی از طریق ساختار داخلی آنها می باشد به گونه ای که مروارید های طبیغی به صورت لایه های متحد المرکز و لایه لایه مانند هستند اما مروارید های پرورشی با توجه به مهره ی کروی شکلی که در هسته ی اولیه درون صدف مروارید جای دارند نیز مشخص می شود.

 مروارید پرورشی و مروارید طبیعی

زمانی که از سوراخ مروارید به داخل آن نگاه می کنید اگر پرورشی باشد، به صورت صاف و یکدست است ولی نوع طبیغی آن دارای صفحات زیادی است.مروارید های پرورشی در اشعه های ماوراء بنفش به رنگ زرد می باشند و در پرتوی اشعه ی ایکس سبز رنگ خواهند شد که  می توان گفت از طریق قرار دادن آنها در اشعه ها هم می توان به طبیغی یا پرورشی بودن مروارد هم پی برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *