انگشتر های تیتانیومی

افزایش روز افزون محبوبیت جواهرات در میان مردان و زنان و همچنین  گروه های مختلف سنی تولید کنندگان و طراحان فعال در این زمنیه را وادار به نوآوری های بیشتر و ساخت زیورالات با فلز هایی غیر از طلا یا نقره سوق داده است. تیتانیوم یکی از این فلز هاست که نزدیک به یک دهه است بسیار محبوب شده و همه روزه حضور ان در صنعت مد و جواهرات بیشتر می شود. انگشتر های تیتانیومی در این میان هم در میان زنان و هم مردان بسیار متقاضی دارند و بسیاری به جای اینکه حلقه ازدواج طلا بگیرند جنس تیتانیومی آن را خرید می کنند که جلوه بسیار منحصر به فردی دارد. در ادامه این مقاله ویژگی انگشتر های تیتانیومی و برخی از بهترین مدل های ان را نشان خواهیم داد.

مزیت های انگشتر های تیتانیومی

تیتانیوم فلزی است که در سال 1781 کشف شد و در دهه نود برای اولین بار در صنعت جواهر سازی مورد استفاده قرار گرفت اما می توان رشد چشمگیر ان و محبوبیت بی سابقه زیور های تیتانیوم را به پس از سال 2010 نسبت داد که سلبریتی های بسیاری شروع به استفاده از انگشتر، گردنبند و یا دستبند های تیتانیومی کردند. انگشتر های تیتانیومی و دیگر زیورالات ساخته شده توسط این فلز به دلایلی مانند رنگ خاص فلز و همچنین قیمت ارزان تر آن نسبت به طلا و محکم بودن محبوب شده اند.

مزیت های انگشتر های تیتانیومی

از آن جه که بازه زنگی این فلز به نقره و پلاتین نزدیک تر است با این زیورآلات به خوبی ست می شود شما می توانید از انگشتر های طلای سفید مردانه یا زنانه در کنار نقره و یا تیتانیومی استفاده کنید. همچنین رنگ تیره ان ها در صورت استفاده با لباس های تضاد دار یا با رنگ مشابه به خوبی خود را نشان می دهد. سبک بودن این فلز این امکان را به عاشقان حواهرات می دهد که با هزینه ای بسیار کم چندین قطعه انگشتر را در کنار هم با دستبند و گردنبند های مختلف استفاده کنند و ظاخری منحصر به فرد از خود را نشان دهند. از دیگر مزیت های انگشتر های ساخته شده از تیتانیوم می توان به عدم حساسیت زا بودن آن ها اشاره کرد این در صورتی است که نیکل و طلا و …..می توانند باعث ایجاد واکنش های آرژیک در برخی از افراد شوند.

استفاده از این زیورالات تیتانیومی رد سبز رنگی که طلا و مس روی پوست باقی می گذارند را نخواهد داشت چرا که این فلز یکی از خنثی ترین فلز های شناخته شده تا کنون است که تقریبا با هیچ  چیز واکنش نمی دهد.

معایب انگشتر های ساخته شده از تیتانیوم

همانطور که جواهرات ساخته شده از هر فلز با ارزشی معایب خود را دارد زیور های تیتانیومی نیز بدون ایراد نیستند. از بزرگترین مشکلاتی که در انگشتر های به این جنس دیده می شود عدم امکان تغییر سایز آن هاست که به دلیل سختی بسیار بالای آن است. فروش انلاین انگشتر های زنانه در انواع طرح های مدرن و سنتی در این بخش از گلدرکالا.

می توان در برخی موارد انگشتر را بزرگتر یا کوچکتر کرد اما این تنها زمانی ممکن است که انگشتر ساده باشد و از سنگ های قیمتی روی آن استفاده نشده باشد. مانند دیگر فلزات می توان به راحتی روی آن خش انداخت اما خوشبختانه کافیست به یک جواهرساز ماهر سر زده تا خط و خش هایی که بیشتر اوقات هم روی انگشتر ها دیده می شوند را از بین ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *