انتخاب سایز طلا و جواهر

انتخاب سایز طلا و جواهرات نکات مهمی دارد که در خرید اینترنتی آن باید به دقت آنها را بررسی نمایید، با توجه به اینکه شما در خرید آنلاین طلا و جواهرات با فروشنده ارتباط مستقیم ندارید این مقاله را گردآوری کرده ایم تا پیش از ثبت سفارش مطالعه کرده و انتخاب سایز طلا و جواهر را به درستی انجام دهید.

تعیین سایز دستبند طلا

برای تعیین سایز دستبند طلا، به یک نخ و خط کش نیاز دارید. نخ را به دور قسمت انتهایی مچ دست خود بپیچید و زمانیکه دو انتهای نخ به هم رسید آن نقطه را علامت بزنید. سپس نخ را روی خط کش پهن کنید تا طول آن را به سانتی متر  بدست آورید.

تعیین سایز دستبند طلا

اندازه های بالا، اندازه ی مچ دست شماست. برای تعیین سایز دستبند، یکی از مقدارهای زیر را به اندازه ی مچ خود اضافه کنید:

سایز جمع و جور: نیم تا یک سانتی متر

سایز راحت: دو تا دو و نیم سانتی متر

اکنون براحتی میتوانید بر اساس اندازه بدست آمده، طبق تصویر زیر سایز دستبند طلای مورد نظر خود را مشخص کنید .

نکته : اگر سایز دستبند بدست آمده شما بین دو سایز اصلی است ، باید بسته به سلیقه ی خود یکی از آن دو را انتخاب نمایید . اگر می خواهید دستبند اتان جمع و جور باشد ، سایز کوچک تر را انتخاب کنید . اگر به دستبندهای آزاد علاقمندی سایز بزرگ تر را انتخاب نمایید .

روش های تعیین شماره النگو

روش اول در واقع بر پایه محیط دست اقدام به تعیین سایز النگو زنانه و النگو بچه گانه می کند. در ادامه مراحل مربوط به این کار را بررسی خواهیم کرد.

مرحله اول:

  انگشتان دست خود را کاملا به هم بچسبانید و انگشت کوچک و شست خود را کنار هم قرار دهید (انگار می خواهید النگو را به دستتان کنید).

تعیین شماره النگو

تکه نخ و یا روبان را انتخاب کرده و سپس مطابق شکل نوک انگشت شصت و انگشت کوچک را روی هم قرار داده و در این حالت روبان را دور پهن ترین قسمت دست خود حلقه کرده و با خودکار یا ماژیک علامت بزنید. ( پیشنهاد می شود در این مرحله روبان یا تکه نخ را جابجا کرده یعنی به طرفین بکشید و قطور ترین قسمت دست را برای اندازه گیری مد نظر قراد دهید.) برای اندازه گیری سایز دست بچه ها نیز به همین روش عمل کنید و انگشت شست کودک را بر روی دست او جمع کنید و سپس مطابق عکس پایین اقدام به اندازه گیری کنید.

مرحله دوم:

نخی که بر روی آن علامت زده اید را از دور دست خود باز کرده و به کمک خط کش طول دقیق آنرا اندازه گیری کرده و با توجه به جدول زیر، شماره النگوی خود را تعیین فرمایید.

جدول سایز دستبند و النگو

نکته : اگر سایز النگو بدست آمده شما بین دو سایز اصلی است ، باید بسته به سلیقه ی خود یکی از آن دو را انتخاب نمایید . اگر می خواهید النگو اتان جمع و جور باشد ، سایز کوچک تر را انتخاب کنید . اگر به النگو های آزاد علاقمندی سایز بزرگ تر را انتخاب نمایید .

اگر از النگو های قدیمی خود در دسترس نداشتید این روش یک روش خوب و ساده برای تعیین سایز النگو خواهد بود ولی اگر النگوی دیگری دارید می توانید از روش بعدی استفاده کنید.

روش دوم

اگر النگوی دیگری دارید به راحتی می توانید از آن برای تعیین اندازه و شماره النگو استفاده کنید. برای استفاده از این روش مراحلی را که در ادامه بیان شده است به دقت انجام دهید.

مرحله اول:

در این روش از النگوهایی که در خانه دارید،النگویی را انتخاب کنید که سایز آن مناسب دور مچ شماست و مطابق شکل بر روی خط کش قرار دهید. قطر داخلی آن را مانند شکل اندازه گیری فرمایید.

مرحله دوم:

با مطابقت دادن اندازه به دست آمده با جدول زیر میتوانید سایز النگوی خود را تعیین کنید.

تعیین شماره النگو

راهنمای تعیین سایز النگو بچه گانه

اگر به هر دلیلی نتوانستید با سانتی متر دست کودک را اندازه گیری کنید می توانید از نکات زیر استفاده کنید که  به صورت تقریبی گفته میشد.

راهنمای تعیین سایز النگو بچه گانه

  • سایز دست کودکان 6 ماهه  به طور تقریبی 10 سانتی متر است
  • سایز دست کودکان 6 ماهه تا 12 ماهه به طور تقریبی 11.5 سانتی متر
  • سایز دست کودکان 12 ماهه تا 24ماهه به طور تقریبی 13 سانتی متر
  • سایز دست کودکان 2 ساله تا 5 ساله به طور تقریبی 14 سانتی متر
  • سایز دست کودکان 6 ساله تا 8 ساله به طور تقریبی 15 سانتی متر
  • سایز دست کودکان 9 ساله تا 13 ساله به طور تقریبی 16.5 سانتی متر

انتخاب سایز زنجیر یا آویز طلا

بر اساس اینکه شما بخواهید زنجیر طلا یا مدال طلا یا هر گردن آویز دیگری چگونه در بدن شما نمایش داده شود میتوانید طول زنجیر های متفاوتی را انتخاب نمایید . همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید هر کدام از این حالت ها هم نامی دارد که بطور مختصر به معرفی آن میپردازیم. شما بر اساس سایز بدن و اندازه جثه و نوع ایستادن زنجیر در بدن خود یکی از این موارد را انتخاب نمایید

تعیین سایز زنجیر یا آویز طلا

در مدل طوق زنجیر و گردن آویز کاملا به دور گردن شما می چسبد و تقریبا در قسمت بالایی گردن می ایستد.مدل چاکر شبیه مدل طوق است ولی در قسمت ابتدایی و پایین گردن قرار می گیرد. متداول ترین گردنبند برای خانم ها مدل شاهزاده است که در تصویر میتوانید نمایش آن را مشاهده نمایید. سایر مدل ها مانند ماتیک، اپرا و ریسمان مدل هایی هستند که طول زنجیر به ترتیب بیشتر می شود و مدل های غیر رسمی تری هستند که بر اساس سلیقه شما و متناسب با نوع مراسم یا مهمانی شما قابل انتخاب هستند.

انتخاب سایز پابند طلا

پابند طلا معمولا برای تزئین مچ پا استفاده می شود. برای زیبایی و راحتی بیشتر هنگام راه رفتن، معمولا زیر قوزک پا قرار می گیرد.

برای اندازه گیری درست سایز پابند کافی است با استفاده از یک متر خیاطی دور مچ پای خود را از زیر قوزک پا اندازه بگیرید. در اندازه گیری دقت نمایید که متر نه خیلی به مچ پای شما بچسبد و تنگ باشد و نه خیلی گشاد. برای راحتی بیشتر می توانید از یک نخ معمولی هم استفاده نمایید و آن را همانطور که پیش تر گفته شد به دور مچ خود بگیرید و محل تلاقی دو سر نخ را علامت زده، سپس نخ را روی یک خط کش بصورت صاف و کشیده بگذارید تا اندازه دور مچ شما بدست آید.

تعیین سایز پابند طلا

به هرحال از هر طریقی که اندازه دور مچ خود را به سانتی متر بدست آوردید، یک سانت به آن اضافه کنید و مطابق جدول ذیل سایز پای خود را برای خرید پابند طلا بدست آورید. توجه نمایید برای اطمینان اگر عدد شما دقیقا با اعداد جدول تطابق نداشت می توانید سایز بزرگتر را انتخاب نمایید تا هنگام پوشیدن پابند، آسیبی به مچ پای شما وارد نشود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *